Notice: Use of undefined constant SQL_DB_USER - assumed 'SQL_DB_USER' in /share/HDA_DATA/Web/000_artmon.pl/__constans_mini.php on line 46

Notice: Use of undefined constant SQL_DB_USER - assumed 'SQL_DB_USER' in /share/HDA_DATA/Web/000_artmon.pl/admin/class.database.php on line 18

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, boolean given in /share/HDA_DATA/Web/000_artmon.pl/admin/class.sesje.php on line 288

Warning: mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, null given in /share/HDA_DATA/Web/000_artmon.pl/admin/class.sesje.php on line 288

Notice: Use of undefined constant SQL_DB_USER - assumed 'SQL_DB_USER' in /share/HDA_DATA/Web/000_artmon.pl/__constans_mini.php on line 50

Notice: Use of undefined constant SQL_DB_USER - assumed 'SQL_DB_USER' in /share/HDA_DATA/Web/000_artmon.pl/admin/class.zlecenia.php on line 12

Notice: Use of undefined constant SQL_DB_USER - assumed 'SQL_DB_USER' in /share/HDA_DATA/Web/000_artmon.pl/__constans_mini.php on line 53

Notice: Use of undefined constant SQL_DB_USER - assumed 'SQL_DB_USER' in /share/HDA_DATA/Web/000_artmon.pl/admin/class.pdf.php on line 17
Art-Mon.pl Pracownia Dekoracji Okien

Style we wnęrzach

Krótki przewodnik po stylach we wnętrzach, opisujący charakterystyczne cechy.


skandynawski

    Powstał w skandynawi, północynym regionie europy gdzie przez większą część roku jest ograniczona ilość światła słonecznego i niższa temperatura na zewnątrz. Bogata w zasoby naturalne.

    Charakterystyczne dla klasycznego stylu skandynawiego jest wykorzystywanie naturalnych materiałów takich jak drewno, wiklina, grubo tkane tkaniny. Dominuje kolor biały z dodatkami w kolorze czarnym i niebieskim aby sprawić, że w pomieszczeniu jest jaśniej i przestronniej. Bielona drewniana podłoga lub panele podłogowe,

    Jasne, najczęściej białe ściany. Meble tj. szafy , komody , stoły w odcieniach bieli z dodatkami ciepłego drewna. Karnisze to najczęściej biała lub czarna rura lub drewniany drążek z grubymi zasłonami na trokach.

    Dzisiaj zamiast klasycznej rury stosujemy specjalne profile w kształcie rury w których swobodnie przesuwa się zasłona a wsporniki mocujące do ściany nie przeszkadzają w zasłanianiu okna. Drewniane krzesła , wiklinowe kosze czy lampy na drwenianych nogach dopełniają całości.


prowansalski

Urządzenie domu inspirowane francuską Prowansją to zapach lawendy, drewniane wykończenia z roślinnymi motywami, a także jasne barwy (m.in. fiolet, biel czy jasny błękit).

W dekoracjach często używana jest ludowa ornamentyka, ceramiczne ozdoby, haftowane zasłony i lniane narzuty na kanapach. Prowansalski styl często jest wykorzystywany do urządzenia kuchni.


loftowy

Przestronne wnętrza, funkcjonalne wykończenia oraz minimalizm w roli głównej. Styl loftowy inspiruje się stylistyką hi-tech z elementami vintage w ozdobach.

Podstawa z reguły jest dość surowa – ściany z betonu, sztuczne oświetlenie, elementy szkła i metalu w wykończeniach. Wszystko to jest jednak uzupełnione ciekawymi dodatkami rodem z poprzednich dziesięcioleci (np. starymi meblami czy obrazami retro).

W stylu loftowym zabytkowe detale idealnie łączą się z nowymi technologiami i innymi nowoczesnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi.


minimalistyczny

Minimalizm w polskich domach pojawia się coraz częściej. Niezagracona meblami przestrzeń, gładkie powierzchnie, niewiele dekoracji i ozdób, a do tego surowa tonacja kolorów (maksymalnie 4-5 w jednym pomieszczeniu).

Styl minimalistyczny idealnie sprawdza się w nowym budownictwie z dużym metrażem, a także we wnętrzach typowo industrialnych (np. lofty). Złota zasada?

Mniej znaczy więcej.


industrialny

Surowa estetyka pofabrycznych przestrzeni, duże powierzchnie, minimalistyczne wykończenia i funkcjonalne dodatki. Styl industrialny przybył do Polski zza Oceanu.

Inspiruje się prostotą i funkcjonalnością. We wzornictwie i dodatkach wykorzystuje elementy użytkowe przestrzeni (np. oświetlenie, rury stalowe, elementy elewacji).

Najlepiej się sprawdza w dużych, przestronnych pomieszczeniach.


klasyczny

Klasyka wcale nie musi być nudna.

Przestrzeń wykończona w klasycznym stylu zachwyca elegancją, cieszy wygodą, a poza tym jest najzwyczajniej bardzo przytulna. Przy urządzaniu przestrzeni należy kierować się umiarem i symetrią. Każdy element powinien być kolorystycznie dopasowany do całości. W grę wchodzą m.in. beże, biel, szarość.

W dodatkach może pojawić się złoto i srebro. Materiały? Najlepiej wybrać drewno, skóry i marmur.


nowoczesny

Prostota wnętrz, wyszukane dodatki, ciepła, stonowana kolorystyka. Styl nowoczesny to najbardziej neutralny sposób aranżacji przestrzeni. Planowanie metrażu w domu jest zawsze przemyślane tak, by pomieszczenie wydawało się większe i bardziej przestronne.

To właśnie dlatego w ozdobach często pojawiają się lustra, drewniane dodatki czy też dekoracje w stylu retro.

Styl nowoczesny łączy w sobie różne estetyki – od industrialnej poprzez kolonialną czy minimalistyczną – zachowując przy tym umiar i kolorystyczny balans.


kolonialny

Łączy w sobie klasyczne elementy brytyjskiej elegancji oraz ciekawe ludowe ozdoby rodem z Afryki czy Azji.

Masywne meble, egzotyczne materiały wykończenia, szlachetne i drogie tkaniny oraz ciemna paleta barw. W kolonialnych wnętrzach uwaga jest zwrócona przede wszystkim na detal. Stoliki z imitacji kości słoniowej, zasłony i narzuty z jedwabiu, a do tego terakotowe podłoża i dywany z folkowymi elementami świetnie połączone z koronkowymi obrusami i tapicerowanymi fotelami rodem z domów brytyjskich elit.

Urządzenie mieszkania nie jest zadaniem trudnym. Wystarczy zastanowić się nad ulubionym stylem i wybrać odpowiednie dodatki, które będą komponować się w całość. Przestrzeń możemy urządzić na własną rękę.

Jeśli jednak zależy nam na szybkim i wzorowym wyniku, warto wziąć kilka konsultacji u projektanta wnętrz, który rozplanuje przestrzeń tak, by była funkcjonalna, a wszystkie elementy tworzyły jednolitą całość.


glamour

Styl glamour to dziś jeden z bardziej gorących trendów w aranżacji wnętrz.

Glamour to bardzo eklektyczny styl, bazujący na zestawianiu ze sobą rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydają się odległe np. współczesnego designu z barokowymi meblami lub matowych faktur z kolorowymi, błyszczącymi powierzchniami. Dzięki temu możemy jednak tworzyć aranżacje wnętrz, łączące w sobie luksusu i zmysłowość z lekkością i odrobiną humoru


boho

Boho w domu to wzorzyste tkaniny, meble vintage i całe mnóstwo dekoracyjnych dodatków. Co też jest charakterystyczne dla stylu boho to, że używa się w nim niemal wyłącznie naturalnych materiałów: wełna, bawełna, drewno, kamień, wiklina, rattan, dużo roślin.